Asset Publisher Asset Publisher

Na rzecz bezpieczeństwa osób starszych

Jak postępować kiedy zgubimy się w lesie.

Nadleśnictwo Łomża w dniu 9 września wraz z Podlaską Policją, Grupą Ratowniczą „Nadzieja” oraz Oddziałem Wojewódzkim w Białymstoku Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków zorganizowało „Kampanię na rzecz bezpieczeństwa osób starszych".

Przedstawiciele władz rządowych oraz instytucji edukują i rozpowszechniają informacje o problemach związanych z bezpieczeństwem seniorów. Priorytetowe znaczenie przeciwdziałaniu takim zdarzeniu jest w działalności nie jednej instytucji.

Aby poprawić bezpieczeństwo osób starszych na terenach leśnych przedstawiliśmy prezentację pt. „Zabłądziłem w lesie…” Postępowanie w sytuacji zaginięć. W lesie łatwo zabłądzić, zwłaszcza bardziej zdarza się to amatorom leśnych grzybów. Co zatem zrobić, na co zwracać uwagę oraz do kogo dzwonić, tego można było się dowiedzieć od pracownika Służby Leśnej.

Po przybyciu uczestników (łącznie prawie 400 osób) kampanii zauważyliśmy duże zainteresowanie wśród społeczeństwa powyższą akcją. Przedstawiając dobre praktyki leśnego wędrowca, mamy nadzieję na szczegółowe zwrócenie uwagi bezpiecznego przebywania w leśnych ostępach.