Asset Publisher Asset Publisher

Ostrzegator

Bezpłatna aplikacja ostrzeże przed zagrożeniem.

Aplikacja Ostrzegator może być pobrana bezpłatnie z serwisów Google Play oraz iTunes, na stronie https://goo.gl/sASCqL. Użytkowanie aplikacji nie pociąga za sobą żadnych dodatkowych kosztów.  

Od 2 lipca alikacja Ostrzegator umożliwia publikację komunikatów o zagrożeniu pożarowym, przygotowanych przez Instytut Badawczy Leśnictwa. Komunikaty tworzone są dla każdej z 60 stref prognostycznych, a następnie publikowane na terenie tych stref. Pozwala to na przekazanie informacji o zagrożeniu bezpośrednio w miejsce jego występowania, do wszystkich znajdujących się tam osób.

Chcesz być na bieżąco informowany o ważnych wydarzeniach związanych z miejscem, w którym aktualnie przebywasz lub z miejscami, które Cię interesują (Twój dom, dom rodziców, miejsce wypoczynku dzieci itp.)?

Aplikacja działając w Twoim telefonie może Cię informować:
- o aktualnym zagrożeniu pożarowym w lesie
- o zagrożeniu powodziowym, huraganach, gradobiciu i innych anomaliach pogodowych.
- o zagrożeniu lawinowym.
- o planowanych przerwach w dostawie wody, prądu, gazu itp.
- o zdarzeniach drogowych, powodujących znaczne ograniczenia ruchu.
- o zmianach w komunikacji. - o innych sytuacjach monitorowanych przez centra kryzysowe.
- o wydarzeniach kulturalnych.

Korzystanie z aplikacji nie wymaga aktywacji, zakładania konta, podawania danych osobowych oraz numeru telefonu. Działa od razu po zainstalowaniu!

Aplikacja Ostrzegator nie przesyła i nie gromadzi żadnych danych osobowych takich jak numer telefonu, lokalizacja Twoja i miejsc, które Cię interesują, lista kontaktów itp. Jest bezpłatna i nie przesyła żadnych reklam. Komunikaty, które do Ciebie docierają, przypisane są do różnych kategorii. Możesz wybrać wszystkie kategorie lub tylko te, które Cię interesują. Możesz otrzymywać komunikaty adresowane do miejsca, w którym jesteś. Możesz też zdefiniować ważne dla Ciebie miejsca i otrzymywać komunikaty nawet wtedy, gdy tam nie przebywasz.