Asset Publisher Asset Publisher

Dzień dziecka

Na terenowo.

W związku z budowaniem partnerstw przez Fundację Niezapomniani Nadleśnictwo Łomża uczestniczyło w dniu 01 czerwca w wydarzeniu pn. „Dzień dziecka na poligonie Grom” jako jednostka reprezentująca Lasy Państwowe. Wśród licznych punktów edukacyjnych służb i władz okolicznych gmin, zostało zaprezentowane stoisko nadleśnictwa.  Organizowane wydarzenie skierowane było dla najmłodszych jak i tych nieco starszych.

Spotkanie rozpoczęte o godzinie 12:00 zetknęło się z dużym zainteresowaniem uczestników. Różnorodność form organizowanych konkursów była dostosowana do grup wiekowych, chociaż ciekawość wzięła górę i „Dziupla zgadula” przyciągała również pozakonkursowo dorosłych. Za sprawą tak przygotowanych atrakcji uczestnicy zostali nagrodzeni 1 z 10 pieczątek, dzięki którym otrzymywali nagrody sponsorowane przez wiele jednostek w tym Lasy Państwowe.

Dodatkowym uatrakcyjnieniem stanowiska z konkursami wiedzy leśnej, była oferta szkółki leśnej oraz wystawa pokonkursowa „Makulatura to nie śmieć-owady”. Kto zmęczył się już konkursami wiedzy leśnej, mógł zrelaksować się podczas układania puzzli leśnych.  Aby jednak upamiętnić te wydarzenie można było skorzystać z makiety do robienia zdjęć, gdzie przenosząc się do lasu można było zostać, leśniczym, lisem lub też  jeleniem.

Wydarzenie przyciągnęło mnóstwo uczestników podczas którego można było zadać mnóstwo nurtujących pytań związanych z leśnictwem.